Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Různě

Web byl pozastaven.

Ahoj.Někdo psal,že tu pořád nechodím.Je to pravda.Na webu jsem nebyla asi měsíc,protože mám nové zvířetctvo.Achatiny Reticulaty.Minulý týden mi přišla druhá,do roku snad budou mít malé,když tak napíšu.

Co se týká souteže Miss tu vyhodnotím,ale musím zjistit ip,aby někdo nepodváděl.

Klárka psala do vzakzů inzerci,tak jí dám do nové rubriky,pokud ji to bude vadit smažu ji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaké to je nemít zvířátko.

Každý nemá zvířátko,domácího mazlíčka.Mě domácí zvířátka snad doprovázejí od narození.Ať už to byl pejsek,morče nebo křeček.S pejskem můžete chodit na procházku nebo se s ním mazlit.Ti,kteří mají už nějaké to domácí zvířátko,možná si život bez zvířátka neumíte představit.

Někteří lidé,nemají zvířátko a to né,že by nechtěli,možná si ho moc a moc přejí.Je to tím,že jejich rodiče nebo kdokoliv kdo s nimi bydlí v domě mají alergii na srst.Může to být klidně had,ale co když někdo z blízkých má alergii na moč.Může být spousta alergií a proto mám tady pro vás takový report.

 

 

Příběh.Tento příběh se asi neodehrál,ale chtěla bych aby jste prožili nějakou tu emoci.

 

Sára si už od malička přála pejska.Když se narodila,mazlík ji moc nechyběl,ale když ve školce mělo tolik dětí různá zvířátka.Jednoho dne se zeptala proč nesmí mít pejska.Mamince se nechtělo odpovídat.Maminka si sedla a řekla,že oba dva mají s tatínkem alergii.Na výpary z moče a na srst.Bylo to snad schválně.Sáře tato odpověd stačila,i když domácí zvířátko srtádala čím dál víc.Mnonokrát vlezla do zvěrimexu a představovala si,že má alespoň to morčátko.Zjistovala o zvířátkách víc a víc.Děti se ji nesmáli,jen občas se zeptali jestli nepůjde s nimi na procházku s pejskama.Sára odmítala jak se dalo.Když jednou spala u kamrádky  viděla jak se její pejsek k její kamrádce tolik tulí,jak si oblizuje obličej nebo jak prosí o hození míčkem.Kamarádce se nechtělo a svého pejska odmítala a křičela po něj ať jde pryč,nemá na něho čas.Sára by ho neodmítala.Doufala.

Jak někdo může po tak krásném stvoření křičet,když to myslí dobře.Když se Sára od kamarádky vrátila,myslela,že ji doma uvítá vrtící se ocásek.Žádný pejsek u ní nebyl.Rodiče si také přály,aby se Sáře splnil sen.Na její jedenácté narozeniny ji čekalo veliké překvapení.Sára se měla jít podívat na půdu.Myslela si,že to bude opět nějaký žertík,ale když vylezla poslední schod,uviděla velikou klec.S kolotočem,malým domečkem,houpačkou a s několika žebříky.V kleci ji čekalo veliké překvapení.Křeček.Malé chundelaté klubíčko.Byl už ochočený.Sára běžela za maminkou a tatínkem a se slzami radosti jim poděkovala.

Proč?Zeptala se opatrně.Víme,že sis domácího mazlíčka přála a pokud bude na půdě,vadit nám tolik nebude.Sára běžela zpátky za křečkem.Hráli si spolu a měli se moc rádi.

Zvířáko má mít snad každý.Pokud je v tom něco jiného než nemoc,a je to tím,že vám nechcou zvířátko dovolit rodiče,stačí před nimi projevovat o zvířátko zájem,nalepit si plakátky zvířátka,vědět něco o něm a dávat to najevo nebo říct,že se nudíte, a kdyby jste třeba křečka měli,mohli by jste si s ním hrát.Nebo kupte předem křeččí dropsíky a musíte říct rodičům,že se o křečka budete starat.A to musí být pravda.

 

 

 

Vybírání křečka.

Moje kamarádka Kája,bude mít křečka.Teda pokud nebude mít na vysvědčení trojku.

Já jsem se svým hodnocením spokojená,když jsem měla v 6.třídě jen tři dvojky.

Jen se trošku bojím matematiky.Nechcu mít na vysvědčení trojku.

Osobně si myslím,že domácí zvířátko má mít každý.Kája nemá domácí zvířátko.Chápu,někdo zvířátko doma nechce,ale zvířátko je super kamarád.

Pořád Káji radím,co a jak s křečkem,co se děje a jak udělat příbytek pro křečka.

Dneska ve škole mě napadlo,že až bude moct mít křečka půjdu ho vybrat s ní.

Poradím ji a takovéhle ty věci.Snad vybereme nekousavého a milého.

Taky chce zlaťáčka.(křečka).Jo a mimochodem zítra jdu zase do výtvarky.Hm...

A beru s sebou Olivera.ASI MÁ NÁDOREK.SEM TAM MU VYPOUKNE.Ještě jsem mu du na to podívat.Ahojky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fauna trhy.

Ahoj.Tak vám tady napíšu co jsem zažila.V neděli jsem byla na Fauna Trhách v Ostravě.

Přemluvila jsem rodiče a ti mi dovolili křečka.Dalšího.Těšila jsem se na dlouhosrstého a na to jak mu budu česat huňatou srst.Protože to začínalo od 8 hodin tak jsem tam přesně být nemohla,protože nám autobus jel kolem půl desáté ráno.Těšila jsem se.Doufala jsem,že tam nějaký křeček ještě bude.

Když jsme se blížili k budově zahlédla jsem dvě řady lidí.Taky šli na burzu.Byla jsem překvapená,že tam jdou lidi i po osmé hodině ráno.

Mrzlo,za námi,ale byli dva pejsci bez chlupů.Získali si moji pozornost.

Jeden se třepal,stejně si mysím,že někteří psy moc oblečky nemají rádi.Ale tam tomu by se to asi hodilo.

Zaplatili jsme vstupné.Já nemusela platit(děti do 15 let zdarma s doprovodem rodičů).Když jsme vešli byli tam samé klece a krmiva.Klece byli docela levné,takže nás to s mamkou docela překvapilo.Pak jsme zjistili,že tam je tam další patro s faunou.Hadi,různé druhy rybiček i pejsci,ale křečka jsem nenašla.

 Tak jsme jeli potom ještě do zvěrimexu,ale dlouhosrstý křeček nebyl.A tak jsme se dohodili,že pojedeme sehnat křečka ještě v pondělí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvíz

Dáváš křečkovi co potřebuje.

 

 

Jak často si křečka vytahuješ z klece?

1-Někdy i každý den.

2-Obden.

3.Jednou za týden a víc.

 

Jak často mu dáváš ořechy?

1-Jednou za měsíc nebo tak.

2.Jednou za týden.

3.Skoro každý den

 

Kolik má křeček hraček v kleci?

1-10 a víc.

2.Méně než 10

3.Málo

 

Dáváš mu někdy něco na spěstření stravy?

1-Ano-Jogurt,tvaroh,sýr a tak dále.

2.Někdy jen něco.

3.Ne.

 

Chodíš s křečkem ven?

1-Ano,když je teplo.

2.Někdy.

3.Ne.

 

Děláš křečkovi výběh?

1-Ano.

2.Někdy.

3.Ne.

 

 

Tohle snad stačí.

 

Více 1

Tvůj křeček se má asi u tebe dobře.Jestli jsi někde váhala skus to napravit.

 

 

Více 2

Máš co zlepšovat.Více se mu věnuj.

 

Více 3

Máš co dohánět aby se tvůj křeček hezky cítil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Někteří lidé nemají cit.

Včera v úterý jsem byla ve výtvarce.

Paní učitelka nám oznámila,že se ji narodili malí křečci.Jeden je černý a dva jsou strakatí.Jestli by jsme nechtěli křečka.Já už jednoho mám a jdu 20.března na burzu kde si asi koupím křečka dlouhosrstého.Jedna holka z výtvarky i ta druhá by moc chtěli křečka.Paní učitelka říkala,že jim pak ukáže fotky,že její syn jim to dá ve škole,že si tam do té třídy mají zajít.Vím,že ta holka nevypadá a ani se asi tak nechová tak,jak by křeček potřeboval.

Taky řekla,že měla křečka a že měl něco za ušima.A tak ho dala hadům.

Byla jsem zděšená.Svého mazlíčka kamaráda dát hadům.Né.

Já bych zašla na veterinu možná byla taky.

Asi křečka nebudou mít,protože prý nepřemluví mamku.

Pak se ozval jeden kluk.Řekl,že měl křečka,ale jeho mamka ho vždy dávala někde aby křeček umrznul.Moje mamka by to neudělala.

Křeček je mazlíček rodiny.A moje mamka má ráda zvířata.

Nechápala jsem.Potom ještě řekl.

Měl jsem křečka a tak jsme ho s bratrem dali do pytlíku od chipsů,zavázali.

A pak jsem mu moc nerozuměla.Prý ho myslím zapálili nebo vystřelili.

Pak řekl,že mu to bylo docela jedno,ale prý mu jen vadilo,že si jeho brácha půčil jeho věc na odpálení nebo co.Někteří lidé jsou bezcitní.Testování kosmetiky,zbraní na zvířatech,kožešiny.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist